HAKKIMIZDA

1971 yılında İstanbul’da doğan TEMEL ZÜMRÜT, 6 yaşındayken OHANNES BARSAMYAN’dan müzik dersleri almaya başladı. Lise yıllarında MELİH YÜRÜK’den orkestra müzisyenliği eğitimi aldı. 1989 yılında SELMİ ANDAK’la çalışmaya başlaması, kendisine ilk aranjörlük deneyimini kazandırdı.

SELMİ ANDAK’la birlikte, birçok reklam cingılının yanısıra, TRT 1’de yayınlanan “TANIDINIZ MI?” programı, “AH GARDAŞIM” ve “HEP UMUT VARDI” sinema filmlerinde aranjör olarak çalıştı. 1991 yılında TRT 1’de yayınlanan, HÜDAVERDİ YAVUZ’un yönetmenliğini yaptığı “DEDEKTİF SİZSİNİZ” ve 1992’de “EKSİK ETEK” dizisinin müziklerini üstlendi.
1990 yılında ADNAN ERGİL’le başlayan sahne müzisyenliği, uzun yıllar birçok sanatçı ile devam etti.1998-2005 yılları arasında, TARKAN’ın yurtiçi ve dünya turnelerinde müzisyen olarak yer aldı. 1996-2005 yılları arasında, başta “TELEVİZYON ÇOCUĞU” ve “ZAGA” olmak üzere, birçok TV programında orkestra şefliği yaptı.
İlk olarak 1990 yılında, Azeri sanatçı HATİCE ABASOV’un albümünün müzik direktörlüğünü üstlenerek, günümüze kadar, birçok albümde aranjörlük ve prodüktörlük yaptı.
 
2002 yılında “JİNGLE BOX” firmasını kurdu. Kurumsal kimliğiyle, HAYAT BİLGİSİSELENAACEMİ CADIÇAPKINAİLE REİSİİNCE İNCE YASEMİNCEHAYAL VE GERÇEKDAVETSİZ MİSAFİRKIZ BABASI gibi birçok dizinin müzikleri, BOSCHARYILDIZYATAŞKESKİNOĞLU ve daha birçok ünlü markanın kurumsal müzik çalışmaları, yüzlerce reklam cingılı, jenerik müzikleri, tanıtım müziklerinin yanısıra, 2006 yılından itibaren 4YÜZ Grubu Projesiyle, JINGLE BOX’a yapımcı kimliği kazandırarak birçok albüm çıkardı.
 
TEMEL ZÜMRÜT, JİNGLE BOX çatısı altında  müziğin her alanında çalışmalarına başarıyla devam ediyor.